Novinky na Vrcholovce

Novinky na Vrcholovce

Pája, 13.4.2021, 13:00

Při poslední aktualizaci stránek se na Vrcholovce objevilo více nových funkcí, tak si je tady hezky představíme.

Novinky na mapě

Na mapě je nyní možné filtrovat české vrcholy podle pohoří, kraje a případně okresu. U kraje a okresu se taky zvolená oblast podbarví.

V nastavení (Domů - Nastavení) lze nově zaškrtnout "zobrazovat mapu pro snížený barvocit". Na mapě se poté nastaví barvy vrcholů, které osoby trpící poruchou barvocitu lépe rozliší.

Ve výchozím stavu jsou v mapě skryty spočinky

Za poslední dobu na Vrcholovce přibyla spousta bodů, které sice splňují definici vrcholu (tedy jde o nejvyšší bod ve svém okolí), ale z obecného pohledu jsou méně výrazné. Při otevření mapy tedy nově vrcholy s prominencí pod 5 m skrývám, zobrazit je lze přes zaškrtávátko "spočinky a ostatní" v typech vrcholů.

Novinky na mapě

Upravený detail pohoří - základní statistika, mapa propojená se seznamem, ...

V detailu pohoří - třeba Moravskoslezských Beskyd nově uvidíte základní statistiky - tedy nejvyšší a nejprominentnější vrchol, vrcholy, které jsou na Vrcholovce nejčastěji navštěvované nebo třeba seznam výzev, které se daného pohoří týkají!

Detail pohoří

Nové rozdělení výzev podle krajů a krajské výzvy

Jak stále přibývají nové výzvy, stala se stránka s nimi nepřehledná. Nově je tedy možné vyfiltrovat si jen lokální výzvy podle kraje, globální výzvy (v celé ČR nebo zahraničí) a ostatní výzvy (tedy ty, které se netýkají konkrétních vrcholů).

Zároveň s novým rozdělením vrcholů podle krajů vytvořil Martin Matějka novou výzvu pro každý kraj! Pro každý kraj platí jiné podmínky pro zařazení vrcholu do výzvy, takže se nemusíte bát, že by v kraji s nižší výškou bylo málo cílů ke zdolání!

Výzvy podle krajů

Po zapsání výstupu/výletu zobrazím výzvy, kterých se týká

Pokud si zapíšete výstup na vrchol, který figuruje v některé z výzev, Vrcholovka vám nabídne, abyste se do výzvy zapojili.

Možnost vytvoření nové výzvy z vlastního seznamu vrcholů

Vytvářet vlastní výzvy doteď nebylo jednodušší - stačí si vytvořit vlastní seznam vrcholů, přidat do něj požadované vrcholy (buď přes formulář nebo z mapy přes tlačítko "přidat do seznamu vrcholů" v detailu vrcholu) a poté jen zvolit "Převést seznam na výzvu", nahrát fotku výzvy a doplnit potřebné informace.

Komentáře

Martin Horáček: Dobrá práce. Nejvíc potěšila mapa pro snížený barvocit. Díky :-)
michalzhor: Díky ! Výzvy okolo komína - Jižní Moravu a Vysočinu vítám. Už mi v hlavě zraje nápad, jak vyprovokuji pár lidí okolo na vrcholové setkání a snad se mi podaří zdolat kopec i s lidmi, kteří bohužel fyzicky na náročnější kopec už s ohledem na věk nemají.
Pája: Martine, jsem rád, že to padlo na úrodnou půdu a věřím, že to pomůže více lidem. Michale, jsem zvědavý, co jsi vymyslel :)

Komentovat může pouze přihlášený uživatel!

Sdílet