Ostrý štít (2367 m n.m., Vysoké Tatry)

49.18865N, 20.17640E 86 m 0.506 km 19.7.2021 Mapy.cz
Registruj se a zapiš výstup
Ostrý štít

Počasí Ostrý štít

Podpoř Vrcholovku!

O vrcholu Ostrý štít

Slovensko Slovensko

Prešovský kraj

Celkem 3x zapsáno na Vrcholovce. Vrchol Ostrý štít zde přidal Martin Horáček a informace doplnil Martin Horáček.

Ostrý štít se nachází v hlavním hřebeni Vysokých Tater a přestože nepatří k nejvyšším, dlouho byl považován za nedobytný. Chrání ho plátovité stěny a hřebeny s kolmými výšvihy. Vrcholu bylo dosaženo až po dlouholetém „obléhání“ jako jednoho z posledních tatranských štítů. I Häberleinův první výstup jižní stěnou byl přelomovým úspěchem a odstartoval éru sportovního lezení v Tatrách.
Nižší vrchol - Malý Ostrý štít je od hlavního oddělen štěrbinou Prielom v Ostrom.
Pouze horolezecké výstupy od II-III UIAA.

Chata/ubytování

Zbojnícka chata

S kočárkem

Vrchol není přístupný pro kočárky.

Výhledy

Z vrcholu jsou výhledy.

Lanovka

Na vrchol nevede lanovka.

Vybavení

K výstupu je potřeba speciální vybavení.

Přístupnost

Vrchol je volně přístupný.

Nejbližší vrcholy: Malý Ostrý štít  (2323 m,  0.1 km) Široká veža (2461 m,  0.5 km) Javorový štít (2418 m,  0.6 km) Priečna veža (2390 m,  0.7 km) Strelecká veža (2130 m,  0.7 km) Sokolia veža (2340 m,  0.9 km) Drobná veža (2319 m,  1 km) Malý Javorový štít (2385 m,  1 km) Malý Ľadový štít (2611 m,  1 km) Pfinnova kopa (2121 m,  1.1 km) Zadná Javorová veža (2300 m,  1.1 km) Zbojnícka kopa (2097 m,  1.1 km) Žltá veža (2385 m,  1.1 km) Kresaný roh (2305 m,  1.2 km) Ľadový štít (2628 m,  1.2 km) Rovienková veža (2272 m,  1.2 km) Hranatá veža (2260 m,  1.3 km) Malý Hrot (2420 m,  1.3 km) Veľká Javorová veža (2291 m,  1.3 km) Zbojnícka kopa JJV (2031 m,  1.3 km) Prostredný hrot (2441 m,  1.4 km) Kopa nad Veľkým hangom (1973 m,  1.5 km) Prostredná Javorová veža (2238 m,  1.5 km) Zadný Ľadový štít (2512 m,  1.5 km) Žltá stena (2169 m,  1.5 km) Chmúrna veža (2255 m,  1.6 km) Nad Téryho chatou (2027 m,  1.6 km) Nad Veľkým Spišským plesom (2042 m,  1.6 km) Rovienkova stena (2226 m,  1.6 km) Veľká Ľadová veža (2387 m,  1.6 km) Javorový roh (2240 m,  1.7 km) Malá Ľadová veža (2184 m,  1.7 km) Rohový hrebeň (2230 m,  1.7 km) Snehový štít (2464 m,  1.7 km) Veľký Kostol (2151 m,  1.8 km) Nižná Barania strážnica (2500 m,  2 km) Predná Javorová veža (2222 m,  2 km) Predná Svišťová kopa (2076 m,  2 km) Svišťová kopa SV (2253 m,  2 km) Veľká Snehová veža (2337 m,  2 km) Baranie rohy (2530 m,  2.1 km) Malý Kostol (2088 m,  2.1 km) Prostredná Snehová veža (2240 m,  2.1 km) Spišský štít J (2448 m,  2.1 km) Malá Snehová veža (2160 m,  2.2 km) Prostredná Slavkovská veža (2362 m,  2.2 km) Spišský štít (2481 m,  2.2 km) Svišťový štít (2382 m,  2.2 km) Východná Slavkovská veža (2354 m,  2.2 km) Západná Slavkovská veža (2380 m,  2.2 km) Slavkovská kopa (2346 m,  2.3 km) Zadný Slavkovský hrb (2318 m,  2.3 km) Bradavica (2489 m,  2.4 km) Predná Slavkovská kopa (2348 m,  2.4 km) Predný Slavkovský hrb (2289 m,  2.4 km) Čierny štít (2425 m,  2.5 km) Malá Čierná veža  (2417 m,  2.5 km) Prostredná Čierná veža (2420 m,  2.5 km) Rohatá veža (2455 m,  2.5 km) Velká Čierná věža  (2420 m,  2.5 km) Westerov štít (2423 m,  2.5 km) Kupola (2414 m,  2.6 km) Opálová veža (2385 m,  2.6 km) Slavkovský štít (2452 m,  2.6 km) Malá Granátová veža (2298 m,  2.7 km) Južný Kolový hrb (2335 m,  2.8 km) Opálová stena (2275 m,  2.8 km) Veľká Granátová veža (2318 m,  2.8 km) Dvojitá veža (2311 m,  2.9 km) Dvojitá veža JV (2287 m,  2.9 km) Dvojitá veža SZ (2297 m,  2.9 km) Granátová stena (2245 m,  2.9 km) Svinka (2163 m,  2.9 km) Kolový štít (2418 m,  3 km) Slavkovský nos (2273 m,  3 km) Velická kopa (2227 m,  3 km) Velická kopa JV (2214 m,  3 km) Velická kopa SZ (2210 m,  3 km) Velická stena (2210 m,  3.1 km) Velický zub (2002 m,  3.1 km) Kopa brán (2022 m,  3.2 km) Velický zub Z (2000 m,  3.2 km) Zmrzlá veža (2311 m,  3.2 km) Belasá veža (2290 m,  3.3 km) Kopa brán Z (1933 m,  3.3 km) Malý Kolový štít (2276 m,  3.3 km) Predný Kopiniak (2250 m,  3.4 km) Prostredný Kopiniak (2255 m,  3.4 km) Zadný Kopiniak (2255 m,  3.4 km)

Trasy v okolí

Trasy poskytuje SvetOutdooru.cz

Výlety návštěvníků

Ostrý štít
Martin Horáček
Horolezectví, 7 km
24.7.2021

Nejnovější výstupy

Pavel Svoboda na vrcholu Ostrý štít (3.9.2024 15:00)
Pavel Svoboda
Horolezectví
út, 3.9.2024, 15:00
Martin Horáček na vrcholu Ostrý štít (24.7.2021 11:33)
Martin Horáček
Horolezectví
so, 24.7.2021, 11:33
Ondra Horáček na vrcholu Ostrý štít (24.7.2021 11:33)
Ondra Horáček
Horolezectví
so, 24.7.2021, 11:33
Sdílet