Strážný vrch (601 m n.m., České středohoří)

50.68711N, 14.35549E 77 m 2 km 3.5.2020 Mapy.cz
Registruj se a zapiš výstup
Strážný vrch

Počasí Strážný vrch

Podpoř Vrcholovku!

O vrcholu Strážný vrch

Česko Česko

Děčín (Ústecký kraj)

Celkem 52x zapsáno na Vrcholovce. Vrchol Strážný vrch zde přidal Pája a informace doplnili Milan "Hojší" Průžek, Martin Matějka a Profesorskey - Jan Bratt.

Strážný vrch je součástí výzvy: Nejhory Středohoří

Výrazný čedičový vrch nad obcí Merboltice s dřevěnou třípatrovou rozhlednou, ze které jsou 360stupňové výhledy do okolí. Zahlédnout můžete Bukovou horu s betonovým vysílačem, plochý vrch stolové hory Děčínského sněžníku, výraznou část Lužických hor a v dáli na horizontu se vám při západu slunce bude lesknout rotační hyperboloid hotelu a vysílače na Ještědu. Mimochodem, počkat si na západ slunce, nebo si vyšlápnout na jeho východ, opravdu stojí za to.

Chata/ubytování

Na vrcholu se nenachází chata.

S kočárkem

Vrchol není přístupný pro kočárky.

Výhledy

Na vrcholku je rozhledna.

Lanovka

Na vrchol nevede lanovka.

Vybavení

K výstupu není potřeba žádné speciální vybavení.

Přístupnost

Vrchol je volně přístupný.

Nejbližší vrcholy: Havraní vrch (586 m,  1 km) Kamenec (519 m,  1.8 km) Zaječí vrch (556 m,  1.9 km) Loučný (606 m,  2.1 km) Merboltický kopec (426 m,  2.2 km) Kozí vrch (428 m,  2.6 km) Modrý vrch (449 m,  3.6 km)

Trasy v okolí

Trasy poskytuje SvetOutdooru.cz

Slunce

dnes zítra pozítří
Svítání: 7:05 7:06 6:08
Východ slunce: 7:38 7:40 6:42
Západ slunce: 17:55 17:53 16:51
Soumrak: 18:28 18:26 17:24

Výlety návštěvníků

Ranní chůze
TeKilla
Pěší turistika, 37 km
26.9.2026
Lunch Hike
Jan Šibl
Pěší turistika, 14 km
5.10.2025
Morning Workout
NOBODY
Pěší turistika, 4 km
7.9.2025
Morning Hike
Filip Messi Drazdík
Pěší turistika, 28 km
24.11.2024
Morning Hike
Jan Bartoníček
Pěší turistika, 23 km
8.9.2024
Výlet z Horní Police do Děčína
Filip Messi Drazdík
Pěší turistika, 37 km
28.10.2023
Přespávačka na Strážným vrchu
Profesorskey - Jan Bratt
Pěší turistika, 32 km
24.9.2023 až 25.9.2023
MTBO Úštěcký masakr
JituleG
Cyklistika, 71 km
3.6.2023
20230507 Jízda na kole
Jan Šibl
Cyklistika, 17 km
7.5.2023
Zaječí vrch - Strážný vrch
Radek Vohryzka
Pěší turistika, 12 km
10.9.2022
Kohout a Strážný
Martin Matějka
Pěší turistika, 8 km
31.12.2021

Nejnovější výstupy

p_e_t_r_95 na vrcholu Strážný vrch (3.10.2026 13:49)
p_e_t_r_95
Pěší turistika
so, 3.10.2026, 13:49
TeKilla na vrcholu Strážný vrch (26.9.2026 14:11)
TeKilla
Pěší turistika
so, 26.9.2026, 14:11
Vratislav Sejkora na vrcholu Strážný vrch (2.9.2026 12:58)
Vratislav Sejkora
Pěší turistika
st, 2.9.2026, 12:58
Michal - Strážný vrch
Michal
Pěší turistika
pá, 8.5.2026, 13:05
Luboš N. na vrcholu Strážný vrch (3.3.2026 14:09)
Luboš N.
Pěší turistika
út, 3.3.2026, 14:09
Ilona Stočesová - Strážný vrch
Ilona Stočesová
Pěší turistika
čt, 5.2.2026, 23:09
Pavel Vohryzka na vrcholu Strážný vrch (3.11.2025 16:05)
Pavel Vohryzka
Pěší turistika
po, 3.11.2025, 16:05
Jan Šibl - Strážný vrch
Jan Šibl
Pěší turistika
ne, 5.10.2025, 13:54
NOBODY - Strážný vrch
NOBODY
Pěší turistika
ne, 7.9.2025, 12:11
Polda - Strážný vrch
Polda
Pěší turistika
so, 16.8.2025
Horymír - Strážný vrch
Horymír
Pěší turistika
ne, 4.5.2025, 14:58
Filip Messi Drazdík - Strážný vrch
Filip Messi Drazdík
Pěší turistika
ne, 24.11.2024, 12:04
Sdílet